Reklamní sdělení
Vavito - dřevěné hračkyhttps://www.vavito.czDřevěné a ručně vyráběné hračky rozvíjející jemnou motoriku, kreativitu, inspirováno Montessori.
Kadeřnictví Veltrusyhttps://www.kadernictviveltrusy.czVeltrusy, kadeřnictví Veltrusy, stříhání, kadeřník, lóreal, dámské stříhání, panské stříhání,
Šatoli.cz - šijeme kvalitněhttps://www.satoli.czSvatební doplňky, kapsáře na zeď, kapsáře do školky, ubrousky na svačinu, zakázkové šití.

STRUČNÝ NÁVOD K FORMÁLNÍMU ZPRACOVÁNÍ VRHU

O krycí list žádá vždy majitel chovatelské stanice. Pokud majitel chovatelské stanice není majitelem feny, je třeba doložit k žádosti o krycí list smlouvu o zapůjčení feny do této chovatelské stanice (smlouva se vyhotovuje 4x).

1. Matka vrhu – fena musí být CHOVNÁ (přeregistrace průkazu původu je možná hned po bonitaci nebo společně s vyřízením vrhu).

2. Chovatel požádá poradce chovu o vydání krycího listu (písemně nebo elektronicky – počítat s tím, že poradce chovu má na vydání krycího listu 14 dní). Krycí list si vytiskne na http://administrativa.kchmpp.cz nebo v případě nemožnosti tisku mu bude zaslán poradcem chovu poštou.

3. Chovatel se dohodne na spojení dvou daných jedinců s majitelem chovného psa. Majitel krycího psa si ověří, zda je jeho pes přeregistrován na Plemenné knize ČMKU. Pokud ne, nechá provést přeregistraci PP. Při krytí zahraničním psem je třeba doložit jeho průkaz původu a zdravotní výsledky.

4. Po krytí chovatel společně s majitelem krycího psa vyplní obě části krycího listu. První část krycího listu chovatel odesílá ihned, nebo nejpozději do 7 dnů po nakrytí (na adresu poradce chovu a zároveň krytí nahlásí na administrativě www.administrativa.kchmpp.cz.)

5. Po narození štěňat v krycím listu doplňte počet narozených štěňat a datum porodu. Chovatel zašle (poštou) druhou část krycího listu poradci chovu neprodleně (nejpozději do 7 dnů). Chovatel zadá datum porodu do systému administrativy a zapíše jména štěňat.

6. Vydání zápisových čísel: Chovateli do e-mailu přijde přihláška vrhu s čísly zápisu a náhled průkazu původu u jednoho štěněte. Vše je třeba překontrolovat a vytisknout si.

7. Ve věku 6 týdnů, vždy až po přidělení zápisových čísel, nechá chovatel štěňata tetovat nebo čipovat. Chovatel v přihlášce vrhu nechá potvrdit tetování nebo čipování veterinářem, který zákrok prováděl.

8. Vydání Průkazů původu: Kompletně vyplněnou a veterinářem potvrzenou přihlášku vrhu zašle chovatel co nejdříve poradci chovu. Čip se dokládá ke každému štěněti přímo na přihlášku vrhu VYLEPENÝM štítkem čipu. Lze také navíc přidat po jednom nevylepeném štítku pro každé štěně, zezadu popsaným jeho jménem. Pokud má fena první vrh a není ještě přeregistrována, přiloží chovatel také originál průkazu původu. Do průkazu původu se zapisují i zdravotní, výstavní a sportovní výsledky získané po přeregistraci (k uchovnění). Za aktuálnost zapsaných zdravotních, výstavních a sportovních úspěchů si ručí chovatel. Plemenná kniha tituly/zkoušky neurguje. Nezasílají se kopie posudků ani kartiček.

9. Vždy pouze poradce chovu zaslané podklady zkontroluje (hlavně přeregistraci rodičovských zvířat), doplní a zašle na plemennou knihu. Podklady pro vydání PP zaslané chovatelem na plemennou knihu jsou plemennou knihou vždy vráceny a vydání průkazů původu se tak zdrží a chovatel se vystavuje vícenákladům, které mu budou naúčtovány.

10. Průkazy původu se vystavují zhruba do tří týdnů až do 30 dnů po obdržení kompletních podkladů.

 

 

Převzato z www.siperka-info.cz